katedrakrytyki.pl

prenumerata rehabilitacja w praktyce

prenumerata rehabilitacja w praktyce

Ostatecznie, szef grupy powiedziano mi, że programista nie tak dawno po studiach, kiedy to oprogramowanie zostało stworzone. Wiedział, C i C ++ ze studiów I stopnia, tak aby było to, co polecił. Myślał, C ++ był świetny, ale firma dopiero gotów dostarczyć C. Osobiście napisał szczególnie brzydki część, która próbowała naśladować C ++.

Przyznał to były błędy, zwłaszcza C ++ imitacją. Należy zostały wykonane w języku proceduralnym poziomie wyższym, gdzie błędy byłyby rzadsze i kod byłby łatwiejszy do zrozumienia. Teraz musiał żyć z budżetu i zasobów szczepów, które pochodziły z jego decyzji. Zrobił wyborów, które były trudniejsze w utrzymaniu niż inne opcje, które były dostępne, po prostu dlatego, że nie wiedział o innych opcji, a nie sądzę, aby dowiedzieć się o nich.

Dla dobrze zaprojektowany, dobrze zbudowany oprogramowania, można oczekiwać około 20% jego kosztach eksploatacji, aby przejść do jej tworzenia. Około 80% kosztów jest utrzymanie i wzmocnienie. Dokonując wyboru mniej w utrzymaniu, że znacznie wzrosły koszty cyklu życia systemu.

Potrząsnął głową. "Nie wiedziałem, że lepiej. To było to, co wiedziałam, ze studiów. Wszyscy byli tuż po szkole. Nikt inny nie wiedział lepiej, albo."

prenumerata rehabilitacja w praktyce

A Little Opinia Poza przechodzi długą drogę

Można nadal używać młodą drużynę budować swój system. Istnieją pewne powody, by chcieć młodzieży w zespole - energia, kreatywność, komfort niektóre z najnowszym oprogramowaniem. Poza tym, jeśli zespół jest młody, gdy budują system, masz potencjał, aby zachować pierwotną wiedzę na ręce przez długi czas.

Nie pomiń podwójnej kontroli, choć. Warto poświęcić chwilę, aby przynieść konsultant patrzeć na to, co chcesz zrobić i dać kilka rad. Nawet jeśli nie utrzymać konsultanta przypadającą dla całego projektu, co najmniej doświadczenie konsultanta może pomóc upewnić się, masz zamiar użyć odpowiedniego fundamentu.

Gdy jesteś kuszony, aby pominąć ten krok, pomyśl o tym, jak bardzo, że skrót może kosztować w perspektywie długoterminowej.


- autor artykułu